Як правильно вибрати компресор Remeza, Aircast, Balma, Newco, Fiac?
Цю статтю, я думаю варто почати з того, що універсального компресора не існує, і вибирати компресор потрібно в залежності від поставлених завдань, та обсягу виконуваних робіт. Для більшості робіт підходять компресори тиском від 6 до 10 атмосфер, але в деяких випадках потрібні куди могутніше компресори.
По мимо тиску потрібно при виборікомпресора врахувати і інші характеристики. Не мало важливим фактором є обсяг ресивера. Перед тим щоб вибрати компресор з великим або маленьким ресивером, вам потрібно точно знати як він буде використовуватися у вас на виробництві. Компресори з великим ресивером добре підходять в тих місцях використання, де часто бувають збої в харчуванні, або компресор не працює тривалий час. Можна навести такі приклади: в процесі роботи у вас зникає електроенергія, запасу стиснутого повітря у великому ресивері вистачить на більш тривалий час, ніж в маленькому, або якщо ваш компресор працює лише короткий час в день, наприклад включається для невеликих порцій повітря, що дозволяє не кожен раз запускати двигун.
Тепер перейдемо до продуктивності компресора. Продуктивність компресора (літрів в хвилину), є основним параметром при виборі компресорного обладнання. При виборі компресора слід звернути увагу і розрахувати скільки повітря він буде споживати з вашим пневмоинструментам. На кожному пневмоинструменте зазначені дані по витраті стисненого повітря. Порахувати це не складно, але варто врахувати один нюанс, що на зарубіжних інструментах витрата показаний на вході, ніж у вітчизняних. Що приблизно відрізняється на третину від продуктивності на виході. Підіб'ємо підсумок вище написаного. Щоб вибрати компресор по продуктивності, потрібно прорахувати ваш витрата повітря на пневмоинструменте, і купувати компресор з запасом продуктивності стисненого повітря на 10-20% більше для вітчизняного пневмоінструменту, і на 35-40% для закордонного.
Так само ще один не мало важливим показником є коефіцієнт внутрисменного використання (КВІ). Чим цей показник вище, тим більший час він може працювати без зупинки. Нагадаю вам, що це не означає що під час тривалої роботи компресор може відключиться, і припинить подавати повітря. Цей параметр відображає роботу безпосередньо самого компресора. У нас в країні є деякі стандарти КВІ, для короткочасної роботи КВІ буде дорівнювати 0.15, для нетривалої – 0.5, а для безперервної роботи – 0.75.
Рассмотрим теперь какой же вид компрессора вам выбрать. Если же вы нуждаетесь в фрагментированной подачи сжатого воздуха, то вам следует выбрать поршневой компрессор Remeza, Aircast, Balma, Newco, Fiac если же вам нужен непрерывный цикл, то тогда вам лучше подойдёт винтовой Ремеза, Remeza,Balma, Fiac. Но при эксплуатировании винтового компрессора следует знать, что он не должен использоваться в фрагментированной подаче воздуха, так как нуждается в постоянной поддержке температурного режима компрессорного блока.
При выборе компрессора нужно обратить внимание на то, чем будет ваш компрессор питаться. В большинстве случаев выбор компрессор стоит между однофазным и трехфазным, но так же, если вам необходимо работать на выезде, где запитаться от электросети не возможно, существуют компрессоры работающие от двигателя внутреннего сгорания. Так же встречаются и мобильные комплексы, в состав которых входят, компрессор, сварочный аппарат и электрогенератор, что отлично подходит для небольших строительных объектов.
Назначения компрессоров теж різне. Компресора бувають побутові, індустріальні та професійні. Таким чином для побутових потреб (гаража, невеликої майстерні) цілком підійде компресор побутового призначення продуктивністю до 350 літрів в хвилину. Професійні компресори, призначені для тривалої роботи на виробництві, і мають більш складну конструкцію, що значно відбивається на їх вартості. Для побутових потреб або для невеликого виробництва набувати такі компресори не варто, так як вони не виправдовують себе в енергоспоживанні, і не виробляють більшу частину свого ресурсу і продуктивності.