ПРИНЦИП РОБОТИ ОСУШУВАЧІВ ДЛЯ ГВИНТОВИХ І ПОРШНЕВИХ КОМПРЕСОРІВ
Осушувач повітря являє собою технічний пристрій, призначений для видалення надлишкової вологи з стисненого компресором повітря. Використання осушувача дозволяє охороняти обладнання від корозії.
Рефрижераторний
В якості холодоагенту використовується фреон. Діапазон температурних значень утворення конденсату складає від +2 до -40 °C.
Стислий компресором повітря надходить у теплообмінник, який працює за принципом «повітря-повітря», і частково охолоджується. Тепло передається повітрю, що надходить на вхід в теплообмінник «повітря-холодоагент», де температура досягає точки роси. Конденсат, що утворився видаляється з осушувача гвинтового абопоршневого масляного компресора. Оброблене повітря передається на вихід через теплообмінник «повітря-повітря».
Адсорбційний
В якості адсорбенту, використовується в основному активований оксид алюмінію. Діапазон значень точки роси, що досягається в гвинтовому або поршневому масляному компресорі, становить від +3°C до -70°C.
Одна колона, яка пропускає повітря, що використовується для осушення, інша – для регенерації. Волога з стисненого повітря, що надходить у осушувач, вбирається адсорбентом. У поршневих/ гвинтових компресорахзастосовуються два типи регенерації.
Холодна регенерація. Для видалення вологи приблизно 12-15% осушеного повітря проходить через адсорбент і викидається назовні.
Гаряча регенерація. Частина забирається з атмосфери повітря нагрівається і пропускається через адсорбент, випарює з нього вологу. Близько 5% осушеного повітря видаляє пар з ємності і надходить на вихід.
Вид осушувача для масляного (безмасляного) поршневого або гвинтового компресора вибирається в залежності від поправочних коефіцієнтів для температури на виході, робочого тиску обладнання і температури навколишнього середовища.