ВОЗДУХОСБОРНИКИ
Воздухосборник (повітряний ресивер) являє собою металеву посудину для зберігання стисненого повітря, що подається гвинтовим або поршневим компресором. Повітряні ресивери можуть застосовуватися при робочій температурі газу від -70°С до +180°С. Робочий тиск повітрозбірників поршневих масляних компресорів становить не більше 4 МПа.
У конструкцію ресивера для гвинтового компресора входять наступні деталі:
- металевий посуд;
- запобіжний клапан, який призначений для скидання газу в разі перепадів в мережі;
- вхідні та вихідні патрубки для приєднання до мережі і проходження газу;
- патрубок для зливу конденсату.
Призначення
Воздухосборник встановлюють для згладжування пульсацій споживання стисненого повітря і забезпечення нормальної роботи гвинтового компресора в режимах «нагнітання/холостий хід/зупинка». Крім цього, ресивери застосовуються для попереднього відділення конденсату. Проходячи через воздухосборник, стиснене повітря охолоджується, і з'явився конденсат осідає в нижній частині посудини. Ресивери гвинтового компресорного обладнання можуть використовуватися для зберігання інертних газів (аргону, азоту тощо).
Види
За способом установки воздухосборники поділяються на 2 види.
Горизонтальні. Обсяг повітрозбірників даного виду становить до 80 м3. Застосування горизонтального ресивера дозволяє більш компактно встановити двигун і компресорний блок.
Вертикальні. Обсяг повітрозбірників даного виду складає до 10 м3. Застосування вертикального ресивера для масляних поршневих компресорів дозволяє заощадити робочу площу приміщення. Вертикальні ресивери можна підключати до масляним і повітряним компресорів як паралельно, так і послідовно. За рахунок паралельного під'єднання збільшується пропускна здатність системи.