Фільтри Пневматика FESTO
Пневматичне обладнання Festo займає лідируючі позиції в сфері автоматизації виробництва та технологічних процесів.
Пневматика це головний напрямок діяльності фірми Festo. Більше 70% всіх автоматизованих виробничих процесів по виготовленню і пакування продукції реалізовано на основі різного пневматичного обладнання, що працює на стисненому повітрі або за рахунок вакууму. У Росії пневматичне обладнання Festo зустрічається на всіх провідних підприємствах промисловості, металообробки, машинобудування, автомобілебудування та енергетики, а так само на виробництві продуктів харчування.
Фірма Festo збільшила здатності систем управління та пневматичних приводів із застосуванням останніх розробок в галузі електронних технологій. Мехатроніка - союз електронних і пневматичних компонентів допомагає збирати пневматичні інтелектуальні приводи і різні системи управління: від регуляторів тиску, пневмоклапанов і розподільників пропорційного типу до сервоприводів що працюють від стисненого повітря.
Сервопневматические і пневматичні приводи, пневмоциліндри, пневморозподільники і пневмоострова є головними складовими продукції Festo. Датчики тиску і положення, інтелектуальні міні системи передачі відео і контролери створюють ідеальний обмін даними через всю структуру управління. І останнє що пропонує Festo в своєму асортименті продукції це системи підготовки стисненого повітря, різні сполучні фітинги та шланги.
Найвища якість виробів і розширений сервіс роблять продукцію Festo дуже популярною серед споживачів.
Пневмоциліндри або пневматичні циліндри Festo
Зараз неможливо знайти область промислового виробництва, де б не застосовувався стиснене повітря – скрізь використовується пневматичне обладнання.
У більшості випадків застосовуються механізми лінійного переміщення, що приводять у рух машини, за рахунок використання пневмоциліндрів Festo.
Пневмоциліндри Festo використовуються для перетворення внутрішньої енергії стисненого повітря в механічне лінійне переміщення. Пневмоциліндри Festo діляться на циліндри двостороннього і одностороннього принципу дії, з двостороннім (прохідним) або одностороннім штоком. В пневмоциліндрах Festo принципу дії одностороннього робочий поршень здійснює рух за рахунок сили стиснутого повітря тільки в одному напрямку (стиснене повітря надходить тільки з одного боку від робочого поршня), а повернення здійснюється пружиною або силами ззовні. При цьому стиснене повітря, який надходив в пневмоциліндр Festo, необхідно скинути. Слід пам'ятати, що поворотна пружина зменшує зусилля пневмоциліндра під впливом стиснутого повітря, а сила на повернення в колишнє положення характеризується жорсткістю і коефіцієнтом стиснення пружини.
Типи пневмоциліндрів Festo
Односторонні пневмоциліндри Festo діляться на два типи:
- з пружиною в штокової порожнини пневмоциліндра Festo (шток максимально втягнутий, при подачі стиснутого повітря шток висувається), цей тип найбільш часто зустрічається;
- з пружиною в бесштоковой порожнини пневмоциліндра Festo (шток максимально висунутий).
Рух поршня в двосторонніх пневмоциліндрах Festo виробляється під дією стисненого повітря в обох напрямках.
В конструкції пневмоциліндрів Festo розташовуються спеціальні демпфуючі пристрої, які не допускають ударів в кінці ходу поршня по корпусу. В найпоширенішому випадку демпферами виступають гумові вкладиші, які розташовуються на кришці усередині пневмоциліндра або на поршні. Такі демпфіруючі прокладки застосовують в невеликих пневмоциліндрах Festo, а також у короткоходных пневмоциліндрі, де зусилля удару не велике. У великих пневмоциліндрах Festo для пригальмовування і виключення удару застосовується дроселювання повітря, який скидається з робочої порожнини пневмоциліндра. Таке дроселювання здійснюється тільки в кінці ходу поршня, здійснюється автоматично, а сила гальмування залежить від рівня відкриття дроселя і змінюється регулювальним гвинтом.
Пневмоциліндри Festo можуть додатково оснащуватися датчиками положення. Датчики положення використовуються для отримання інформації про стан пневмоциліндра Festo. Датчик розташовується на корпусі пневмоциліндра, де він кріпиться за допомогою кріпильних гвинтів. Датчик працює на основі магніточутливого герметичного контакту (геркон). Для індикації спрацьовування датчика використовується світловий індикатор (світлодіод).
Установка пневмоциліндрів Festo проводиться за допомогою наступних деталей: це фланці з вушками, опорні стійки, опори цапфи і проставки. Для кріплення штоків пневмоциліндра Festo використовується вилкообразная або шарнірна головка.
Крім перерахованих типів бувають пневмоциліндри Festo:
- з поворотним дією;
- здвоєні пневмоциліндри;
- поршневі позиціонери;
- пневмоциліндри з гнучким штоком;
- ударні пневмоциліндри.
Пневматичні розпилювачі або пневморозподільники Festo
Пневмораспредилители Festo розрізняються за кількістю відвідних і підвідних каналів, за винятком пневмолиний управління і за кількістю різних положень розподільного елемента (наприклад золотника).
Найбільш часто зустрічаються пневморозподільники Festo:
- двохлінійна двопозиційні (2/2),
- трилінійні двопозиційні (3/2),
- пятилинейные двопозиційні (5/2),
- пятилинейные трехпозиционные (5/3).
За способом управління пневморозподільники Festo поділяються на:
- пневморозподільники з електромагнітним керуванням,
- електропневматичним управлінням,
- пневматичним управлінням,
- ручним або механічним управлінням.
При электропневматическом управлінні пневмораспределителем Festo електромагнітне поле, що виникає в котушці розподільника діє на пристрій, перемикаючий розподільний блок. У електропневматичних розподільниках Festo існує ручне дублювання управління, за допомогою якого можна перемкнути розподільник Festo без використання електричного сигналу. Це необхідно при проведенні налагоджувальних робіт в пневматичній системі.
Управління у розподільників Festo буває одностороннім (знаходиться в активному стані, поки є керуючий сигнал, а повернення у вихідне положення здійснюється механічною пружиною або стисненим повітрям, який подається автоматично з пневмомагистрали по спеціальному каналу) і двостороннє управління розподільником (коли для перемикання потрібно подати керуючий сигнал в одне з крайніх положень).
Розподільники Festo розрізняються також типом підключення до електромережі і пневмомагистрали.
Пневморозподільники Festo кранові використовуються зі схемами виконань за кількістю позицій і лінійності напрямку. Наприклад шестилинейный трипозиційний розподільник Festo може бути застосований для послідовного управління парою пневмоциліндрів. Восьмилинейный шестипозиційний розподільник Festo може використовуватися для подачі по черзі стисненого повітря до кожного з 6-ти вихідних каналів, при цьому залишилися вихідні канали будуть з'єднані з атмосферою.
Застосування пневмораспределителей Festo.
Найбільш часте застосування в промисловості отримали наступні типи розподільних пристроїв:
- клапанні,
- з плоским золотником,
- з циліндричним золотником,
- кранові.
Кліматичні виконання розподільників УХЛ, тип розміщення 4 по ГОСТ 15150-69. Працюють розподільники Festo на стислому повітрі, що пройшла фільтрацію не грубіше 10 рівня по ГОСТ 17433-80.
За типом монтажу розподільники Festo бувають:
- трубного виконання;
- стикового виконання;
- різьбового виконання.
До головним характеристикам розподільників Festo прийнято:
- пропускна здатність;
- довжина еквівалентного трубопроводу;
- умовний прохід Ду;
- ефективна площа прохідного перерізу;
- час спрацьовування розподільника.
Пневматичні трубки або пневмотрубки Festo
Для передачі стисненого повітря в пневмосистемах зараз використовують пневмотрубки Festo. Різні матеріали і великий вибір умовних проходів дозволяють робити пневмосистеми під будь-витрата і з будь-яким тиском. Великий вибір полімерних матеріалів дає можливість використовувати пневмотрубки Festo на промислових об'єктах, де вони працюють в агресивних середовищах, у високій або низькій температурі навколишнього середовища, контактувати з розжареним частинками і піддаватися різним складним умовам. Використання полімерних складів з тефлоном допомагають використовувати пневматичні отрубки Festo для передачі газової суміші з домішками кислот або лугів, різних органічних розчинників, при цьому у відносно великих концентраціях. Температура середовища, що транспортується може бути до +200°С (у цьому випадку в обов'язковому порядку потрібно прорахувати залежність температури від фактичного тиску в пневматичній трубці Festo). Якщо при монтажі передбачаються круті радіуси пневмомережі, то обов'язково потрібно використовувати пневмотрубки Festo з нейлону або поліуретану, вони дуже легко згинаються і з допомогою них можна вести збірку пневмомережі максимально компактно. Якщо це потрібно, то можна зробити рухомі елементи. Якщо за проектом потрібно підключити рухомі елементи пневмосистеми, то слід використовувати спіральні пневмотрубки Festo зі спеціального полімеру. Якщо немає заборон по температурі або еластичності, то застосування пневмотрубок Festo з поліетилену це наймудріше рішення. Пневмотрубки Festo з поліаміду або рилсана незручні тим, що у них більший радіус вигину, але зате велика міцність дозволяє використовувати ці пневмотрубки Festo там, де є висока температура і тиск.
Пневматичні фітинги Festo
Пневмосистеми періодично перевіряються на наявність витоків транспортується стисненого повітря. Основна задача в локалізації втрат стисненого повітря - це застосування перевірених пневматичних фітингів від хороших виробників, таких як Festo. Герметичність стиків повинно поєднуватися з простим і легким монтажем. Фітинги Festo з цанговим кріпленням увібрали в себе герметичність і короткий час складання. Пневмофитинги Festo з робочим тиском до 60 бар створюються з різьбовими штуцерами, починаючи з метричної різьби М3 або дюймової різьбленням від 1/8. З цанговим кріпленням пневматичні фітинги Festo в стандартному варіанті виробляються з металу на основі сплаву латуні з зовнішнім никелированием. Якщо пневматичні фітинги Festo будуть знаходитися в агресивній атмосфері, то їх треба брати з нержавіючого кислотостійкого металу або зі спеціальних полімерних матеріалів, а так само з двох цих матеріалів одночасно. Якщо в фітинги Festoз нержавіючої сталі ставити термічно стійкі ущільнення, то їх можна застосовувати в технологічних процесах з температурою, що не перевищує +200°С. Якщо потрібно максимально здешевити пневматичну мережу, то можна використовувати комплектуючі з полімерних матеріалів, в першу чергу на основі полівінілхлориду. Лідируючим виробником серед пневматичних комплектуючих є компанія Festo, що пропонує широкий ряд моделей пневмофитингов з латуні. Так само фірма Festo має величезний досвід у виготовленні пневматичних фітингів з полімерів і нержавіючої сталі.
Електропневматичні позиціонери Festo
Пропорційне рівномірне переміщення або точне позиціювання виконавчих вузлів із-за особливостей стисненого повітря відносно не легке завдання. Але пневмообладнання Festoволодіє рядом перевага в області зворотно поступального руху. З-за цього пневмообладнання Festo продовжує впроваджуватися в усі нові області застосування, які до недавнього часу були монопольно електромеханічними або гідравлічними. Поява у вільному доступі пневмоелектричних перетворювачів Festo, а в подальшому пропорційних розподільників і пневмоелектричних позиціонерів, допомогло компанії Festoстати лідером в виробництві пневматики та впровадити своє обладнання в ті сфери, де потрібно керування без перерв. При цьому зазначені вище пневматичні позиціонери Festo дають можливість отримувати хорошу швидкість керування в системах з пневматичним регулюванням. Змонтовані на регульовані клапани пневмоприводи Festo дозволяють реалізовувати на практиці пневмосистеми з зміною витрати стисненого повітря, які демонструють результати з відмінними характеристиками по динаміці і швидкості реакції на керуючі дії. Тому пропорційні пневморозподільники Festo люблять ставити в управлінні пневматичними системами в багатьох промислових процесах.